mcrblg-header-image

search

Dlaczego warto zainstalować protezę na stałe?


W związku z współczesną dietą, coraz więcej osób w przebiegu próchnicy oraz paradontozy, po kolei traci zęby. Statystycznie 25% Polaków powyżej 65 lat straciło już całe swoje uzębienie. Wiąże się to z przewlekłymi problemami ze zdrowiem, ponieważ bezzębny człowiek nie jest w stanie przyjmować wystarczającej ilości składników pokarmowych, a złe rozdrobnienie jedzenia prowadzi do zaburzeń układu trawiennego. Złych efektów psychologicznych bezzębności również nie brakuje, ponieważ wielu ludzi przez to kompletnie unika kontaktów towarzyskich. W tej sytuacji niezłe rozwiązanie stanowi proteza, którą dobiera pacjentowi dentysta. Bydgoszcz to miejscowość, w której nietrudno o fachową pomoc specjalisty (dentysta-stomatolog – oferty z Bydgoszczy). Większość osób wciąż pamięta różowe protezy akrylowe stosowane przez ich babcie i dziadków, które w dzień potrafiły nagle wypadać, a nocą moczyły się w szklance, wyglądając przy tym dość upiornie. Dzisiaj wyjmowane sztuczne zęby są zwykle lepszej jakości, ale pewnych problemów nie da się uniknąć. Dlatego coraz większą popularność zdobywają sobie stałe protezy, które permanentnie przytwierdza się do implantów zamocowanych w szczęce. Warto pamiętać, że te modele można zakupić na raty. Taka inwestycja bywa opłacalna, z uwagi na znacznie niższe koszty ich pielęgnacji. Ponieważ ruchome protezy nie stymulują odpowiednio kości w bezzębnej szczęce, z czasem dochodzi do degeneracji tkanek. Przez związane z tym zniekształcenia dziąseł, właściwe umocowanie urządzenia staje się niemożliwe. Skóra twarzy, która nie znajduje oparcia na wątłych dziąsłach, zaczyna obwisać potęgując zmarszczki.

Taki problem nie pojawia się podczas stosowania protezy stałej, ponieważ implanty stymulują kości szczęki, zapobiegając ich zanikaniu. Protezy stałe kontaktują się tylko z niewielką powierzchnią dziąseł i podniebienia, dzięki czemu można z nimi w pełni poczuć smak i fakturę przeżuwanego pokarmu. Z modelami tego typu jedzenie nawet niezwykle twardych przysmaków nie stanowi problemu. Z punktu widzenia komfortu psychicznego klienta, istotne jest to, że permanentne protezy nigdy nie wypadają, nawet w czasie kaszlu lub uprawiania sportu. Te urządzenia cechują się także znacznie większą trwałością niż modele z akrylu. W doborze i instalacji stałej protezy zębowej pacjentowi pomoże zarówno protetyk, jak i stomatolog. Bydgoszcz to miasto, w którym nie brakuje specjalistów z obu tych dziedzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
o nas Witamy Was na naszej szalonej stronie. Zapraszamy do czytania wszystkich, których kręci tematyka kosmetyczna. Kobiety w większych rozmiarach też mogą wyglądać świetnie. Ważne jest byście dbały o siebie w odpowiedni sposób. Opowiemy Wam o fajnych i skutecznych metodach na dobry wygląd. Piękno zależny w dużej mierze od dobrego samopoczucia. Pamiętajcie o tym patrząc co rano w lustro. Miło nam będzie, jeśli swoją obecność zaznaczycie w komentarzach.
Do zobaczenia.
search
Kategorie
  • Brak kategorii
avatar

Hi, guest!

settings

menu